Mecz siatkówki...

W ostatnią sobotę tj. 14 listopada w naszej szkole odbył się mecz siatkówki pomiędzy RCS CERRAD CZARNI RADOM a PGE SKRA BEŁCHATÓW w ramach rozgrywek Młodej Ligi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęc z tego niecodziennego wydarzenia w Galerii.


Akademi z okazji Dnia Niepodległości

„Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie”. Pod takim hasłem, w dniu 10 listopada 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Młodzież z klas drugiej i trzeciej gimnazjum zaprosiła całą społeczność szkolną na spacer po kartach naszej historii. Uczniowie, pod opieką pań: Zofii Rudki i Izabeli Kowalik przygotowali program artystyczny, w którym pokazali jak trudne drogi wiodły Polskę do niepodległego bytu. Widzowie mieli okazję nie tylko przypomnieć sobie (a najmłodsi poznać) czasy zaborów i pierwszej wojny światowej. Wędrowaliśmy przez ciemne czasy najokrutniejszej z wojen, powstania warszawskiego i okresu rządów stalinowskich w Polsce. Młodzież odniosła się do walk Polaków nie tylko na frontach, ale też na ulicznych barykadach, nie tylko z bronią w ręku, ale też z flagami Solidarności, nie tylko przeciw obcym najeźdźcom, ale też przeciw swoim własnym czołgom podczas stanu wojennego.

Wszyscy, nawet najmłodsi uczniowie z uwagą obserwowali bohaterów spektaklu i słuchali współczesnych, patriotycznych utworów. Swym zaangażowaniem i zainteresowaniem uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i wreszcie sami aktorzy potwierdzili słowa Jana Pawła II, że: „Świat powinien wiedzieć, ile nas – Polaków kosztowało prawo do swojego miejsca na ziemi.”

Fotorelacja z akademii w Galerii.


Konkurs fotograficzny

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficznym pt.: „Najpiękniejsze miejsca w mojej okolicy”.

Regulamin konkursu fotograficznego


"Nauczyciel to ten, który wprowadza nas do wielkiej szkoły świata..."

To był piękny, słoneczny dzień. Uczniowie wyjątkowo grzeczni i mili. Nauczyciele bardziej wyluzowani i uśmiechnięci. Wiadomo, świętujemy w szkole Dzień Nauczyciela.

Samorząd szkolny przygotował krótki, ale bogaty w treść program artystyczny. Był on podziękowaniem za "codzienną organiczną pracę u podstaw" wychowania młodego człowieka.

Dobrze, że jest taki dzień. To świetna okazja, żeby uczniowie i nauczyciele spotkali się w pozalekcyjnych okolicznościach i poczuli, jak ważni są dla siebie.


"Na straganie" według klasy IIa

16 października 2015r., klasa IIa pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Marioli Wnuk, przygotowała i przedstawiła inscenizację wiersza Jana Brzechwy "Na straganie". Zaproszeni goście: uczniowe oddziałów przedszkolnych, klas Ia, Ib i IIb oraz pani wicedyrektor Izabela Kowalik z wielką przyjemnością podziwiali grę małych aktorów oraz ich piękne stroje.

Na koniec swojego występu uczniowie wykonali taniec do piosenki Moniki Gromek "Rap o zasadach".

Fotorelacja z występu klasy IIa w Galerii.


Zajęcia dodatkowe nauczycieli

Harmonogram zajęć dodatkowych prowadzonych przez nauczycieli w roku szkolnym 2015/2016 znajduje się w Dokumentach szkoły.


XV Dzień Papieski

W niedzielę 11 października 2015 roku w całej Polsce obchodzony jest XV Dzień Papieski. Tematem i hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. To nie tylko okazja, aby kolejny raz mówić o tym wielkim Polaku, ale by posłuchać i przypomnieć sobie jego nauczanie, by jego słowa przyjąć do swojego serca, do swojego życia i starać się nimi żyć na co dzień. Choć już w tym roku minęło dziesięć lat od dnia, w którym „powrócił do domu Ojca”, to jego słowa nadal są aktualne. I dla dorosłych i dla młodzieży i dla dzieci. Tematyka tegorocznego Dnia Papieskiego jest nam bardzo bliska, bowiem każdy z nas żyje w rodzinie.

W naszej szkole, której patronuje św. Jan Paweł II wydarzenie to uczciliśmy 8 października uroczystą akademią. Podczas niej uczniowie przygotowani przez ks. Mariusza Morawskiego przedstawili postać świętego Papieża i tematykę obchodzonego dnia. Mogliśmy także zobaczyć dwie krótkie scenki opowiadające o relacjach panującymi w rodzinach. Wysłuchaliśmy również dwóch fragmentów homilii św. Jana Pawła II: z Wrocławia z 1983 roku, gdy mówił o rodzinie i z Kielc z 1991 roku, gdy mówił o czwartym przykazaniu. Całość była opleciona śpiewem przygotowanym przez uczniów pod kierunkiem p. Beaty Wrześniak. Nie mogło zabraknąć ulubionej przez Jana Pawła II „Barki”, a na zakończenie wszyscy pomodliliśmy się o świętość naszych rodzin „Litanią do JPII” ułożoną i śpiewaną przez młodzież podczas Spotkań Młodych na polach lednickich, które były tak bliskie sercu św. Jana Pawła II.


XVI Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy „Święty Krzyż 2015”

Tegoroczny, XVI Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż, na długo pozostanie w pamięci jego uczestników- a to za sprawą ekstremalnych warunków pogodowych, jakie panowały w tym dniu, tzn. 26 września b.r.

Tradycyjnie w ostatnią sobotę września odbył się Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż, w tym roku już 16 z kolei. Pielgrzymi mieli do wyboru 14 tras pieszych i jedną rowerową. Najkrótsza trasa piesza „Rodzinna” z Przełęczy Huckiej liczyła sobie 2km, najdłuższa „Mocarny szlak” rozpoczynająca się obok Kieleckiej Katedry miała 40km.

Było bardzo deszczowo i wietrznie…, ale dla prawdziwych turystów i pielgrzymów pogoda nie ma znaczenia. W XVI Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym „Święty Krzyż 2015” wzięło udział 4065 turystów-pielgrzymów. Prowadziło ich łącznie 95 przewodników.

Również uczniowie naszej szkoły brali udział w tym wydarzeniu. Z Kuczek powędrowała grupa pod opieką p. Izabeli Kowalik. Wyruszyliśmy, jak co roku ze Świętej Katarzyny i wędrowaliśmy szlakiem przez Łysicę, Kakonin, Hutę Szklaną do sanktuarium na Świętym Krzyżu. Nie było łatwo, a już na pewno nie ciepło i nie sucho. Mimo to humory dopisywały i nikt się nie rozchorował.

Za rok wyruszamy znowu i wszystkich serdecznie zapraszamy. Naprawdę warto!


Zwiedzanie Rodzinnego Parku Magiczne Ogrody

28 września 2015r. uczniowie klas Ia, Ib, II i III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do rodzinnego parku Magiczne Ogrody, który znajduje się w pobliżu Janowca nad Wisłą w miejscowości Trzcianka.

Podczas zwiedzania podziwiali pracowite Bulwiaki, dzielnych Krasnoludów, wesołych Mordali, sympatyczne Robanki, Magiczne Ptaki, Wróżki Smużki. Wiele emocji wywołała wizyta w strasznym Mroczysku.

W pięknej scenerii ogromnego ogrodu uczniowie bawili się na placach zabaw pełnych huśtawek, zjeżdżalni i trampolin. Pływali tratwami i jechali kolejką.

Zdjęcia z wyprawy w Galerii.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Uroczystą mszą świetą w kościele pw. św. Józefa w Kuczkach 1 września 2015r. zainaugurowano rok szkolny 2015/2016. Po mszy pani Dyrektor powitała całą społeczność szkolną, przedstawiła nowych nauczycieli i wychowawców.