Laboratoria przyszłości


Listopad

Stacja pogody
W dniu 10 listopada 2022 r. uczniowie klasy IV podczas kreatywnych zajęć z przyrody w sposób praktyczny utrwalali zagadnienia z działu Poznajemy pogodę i inne zjawiska przyrodnicze. Celem lekcji było poznanie Stacji pogody oraz funkcji jaką pełnią przyrządy meteorologiczne. Uczniowie w ogrodzie szkolnym obserwowali pogodę, nazywając jej składniki, dobierali symbole poszczególnych składników pogody do danych zjawisk pogodowych.
Po dokładnym zapoznaniu się z przyrządami stacji, ich nazwami i przeznaczeniem, dzieci przyporządkowały do danego składnika pogody odpowiedni przyrząd i nazwy: wiatromierz, deszczomierz, termometr, barometr oraz ich jednostki miary. Następnie określili i zanotowali wszystkie składniki pogody, które występowały w danym dniu. Nasi wychowankowie zdobyli umiejętność obserwacji pogody, dostrzegania zmian zachodzących w przyrodzie, aby móc tę wiedzę wykorzystywać w praktyce każdego dnia.
Niniejsze zajęcia mogły mieć miejsce dzięki projektowi edukacyjno – technologicznemu realizowanemu przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów „Laboratoria Przyszłości”. Za sprawą tej inwestycji w edukację, szkoły zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt między innymi STACJĘ POGODY.


Październik

Jesień w obiektywie
W ramach projektu Laboratoria Przyszłości, uczniowie klas VII i VIII podczas zajęć rozwijających aktywność i kreatywność nauczyli się wykorzystywać aparat fotograficzny i system oświetleniowy. Sami zmontowali statyw oświetleniowy i wykonywali zdjęcia portretowe swoich koleżanek i kolegów. Następnie udaliśmy się na poszukiwanie najpiękniejszych ujęć jesieni podczas lekcji w terenie.
Z tej wyprawy powstały piękne zdjęcia, których „obróbki” dokonali sami uczniowie. Zapraszamy do podziwiania efektów ich pracy.
Galeria zdjęć: Laboratoria Przyszłości - Październik


Wrzesień

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie naszej szkoły rozpoczęli wykorzystywanie sprzętu dostarczonego w ramach programu edukacyjno – technologicznego Laboratoria Przyszłości.
Na początku roku największym zainteresowaniem cieszył się sprzęt fotograficzny i filmowy.
Najpierw uczniowie nauczyli się obsługiwać kamerę i aparat fotograficzny, sami zmontowali statyw i oświetlenie. Następnie „na próbę” nagrywali krótkie filmiki i robili zdjęcia w czasie zajęć rozwijających aktywność i kreatywność.
Próba generalna miała miejsce 30 września 2022 roku, podczas zajęć sportowych w ramach Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego. Wtedy uczniowie klasy VIII wykonywali zdjęcia i nagrywali filmik dokumentujący sportową rywalizację swoich koleżanek i kolegów. Następnie zostały one zmontowane i uczniowie stworzyli krótką prezentację, do której obejrzenia serdecznie zapraszamy.
To dopiero początek naszej przygody z Laboratoriami Przyszłości, dlatego efekty pracy uczniów nie są może jeszcze imponujące, ale pokazują zaangażowanie, kreatywność dzieci w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii.
Galeria zdjęć: Laboratoria Przyszłości - Wrzesień